Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), sayısal pazarlama dünyasında sıkça kullanılan iki mazmun. Ancak bu iki mazmun mevzuya bilge olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online tuzakışbilgiş firmaları ve internetten satış yaratıcı e-kâr siteleri dâhilin ciddi olan bu iki mazmun, yeni kitlelere erişebilmek ve pazarda öne çıkabilmek namına önemlidir. Her iki mazmun da web sitelerinin taharri motorlarındaki görünürlüğünü zaitrmaya yardımcı olur, fakat aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu yazgımızda zaman zaman birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM teriminı az buçuk daha harishava ve bu arada inceleyelim.

SEM: Taharri Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) ya da Türkçe olarak Taharri Motoru Pazarlaması, markaların taharri motorları üzerinde daha görünür ve daha ulaşılabilir olması dâhilin meydana getirilen çtuzakışmalara denir.

Taharri motoru reklamcılığı olarak da tanılamamlanan SEM, taharri motorlarında ücretli reklam havaı gerçekleştirilerek web sitelerinde trafik enseışı kârlemlerinin bütününe denir. En pop ve sık kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Bellik bilinirliğini ve bellik kıymetini zaitrmaya müteveccih bir çtuzakışma olan SEM, alıcı kitlesini yükseltmek açısından da epey önemlidir. Hassaten SEM çtuzakışmaları ile trafiğinizi usa vurma ilave şansı yakalayabilirsiniz.

Taharri Motoru Optimizasyonu olarak da malum SEO çtuzakışmaları ise SEM’in bilakis ücretsiz çtuzakışmalardır. SEM belli başlı bir bütçe dâhilin maruz reklamları kapsarken SEO çtuzakışmaları belli başlı anahtar kelimelerde kalıcı bir yükseliş elde eylemek dâhilin meydana getirilen çtuzakışmalardır. Elkızı, bu alınlaştırmayı az buçuk daha harishava.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çtuzakışmaları arasındaki başkalık; mafevkda da belirttiğimiz üzere SEM’in belirli bir ücret alınlığında, SEO’nun ise dâhilerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde gestaltlabilmesidir. Kısaca SEO dâhilin en başta içeriği üretirken harcanan maliyet haricinde başarım göstermesi dâhilin yeni bir ödeme gestaltlmaz.

Bunun haricinde bir önemli başkalık da hızdır. SEM çtuzakışmalarında sonucu daha hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi kısaca süre içerisinde zaitrabilirsiniz. Bunun bilakis SEO çtuzakışmaları ise uzun soluklu çtuzakışmalardır. SEO çtuzakışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri aşama aşama yapmalısınız.

Bu iki sayısal pazarlama mazmunı arasındaki bir sair önemli başkalık da doğallıktır. SEM çtuzakışmaları ücretli reklam çtuzakışmaları olduğu dâhilin doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Ancak SEO çtuzakışmalarında bu durum değişikdır. SEO çtuzakışmaları daha natürel icraatı kapsar ve sitenize daha örgensel bir trafik sıkıntısızışı katkısızlar.

Bu iki mazmun, dâhilerik bakımından da ayrımlılık gösterir. SEO çtuzakışmalarındaki dâhilerikler kullanıcı deneyimini zaitrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Kısaca daha çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çtuzakışmalarında ise nişane daha ticari olduğu dâhilin dâhilerikler SEO çtuzakışmalarındaki kabilinden olmayabilir.

Ancak bu erişmek bileğildir ki SEM dâhilerikleri kalitesizdir. Yalnızca iki mazmun arasındaki dâhilerik konseptleri ve odaklar değişikdır. Hassaten belirtmekte yarar var: Bu iki kavramdan biri diğerinden daha uygun ya da daha üstün bileğildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve ihtiyaçlarına gereğince ikisinden bile faydalanılabilir.
Yazgımızın burada sonuna geliyoruz, fakat okumaya devam eylemek istiyorsanız Pandemi Sürecinde Mütebeddil Bitiren Davranışları: Dijital Transformasyonün Yükselişi yazgımıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://googleharitaseo.name.tr/ https://koltukkiliflari.name.tr/ https://konyahavadurumu.name.tr/ https://calismasaatleri.name.tr/ https://grafikkarti.name.tr/ IQos Heets instagram takipçi satın al
Puro Satın Al puff bar türkiye